Bandirmagüncelhaber

GÖNEN MYO’DAN GURURLANDIRAN BAŞARI… ROBOT OLİMPİYATLARINDAN BÜYÜK ÖDÜL…

GÖNEN MYO’DAN GURURLANDIRAN BAŞARI… ROBOT OLİMPİYATLARINDAN BÜYÜK ÖDÜL…
276 views
08 Nisan 2022 - 9:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gönen Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan Gönen Robotik Topluluğu, İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Topluluğu ve Otokon tarafından düzenlenen Uluslararası Robot Olimpiyatlarında (İTÜRO) “Trafik Robot” ve “Lojistik Robot” kategorilerinde başarılı olarak her iki kategoride de mansiyon ödülü ve 14.000 TL para ödülü kazandı.

24-26 Mart 2022 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür ve Kongre Merkezi’nde Mikro Sumo, Çizgi Futbol, Trafik, Renk Seçen, Drone, Senaryo Lojistik, Merdine Çıkan ve İnşaat kategorisi olmak üzere toplam 8 kategoride düzenlenen yarışlara 1000’e yakın robot ve binlerce robot sever katıldı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ni başarı ile temsil eden ve Dr. Öğr. Üyesi Selahattin Koşunalp ile Öğr. Gör. Mustafa Taşcı danışmanlığında faaliyetlerini sürdüren Gönen Robotik Topluluğu, trafik kategorisinde “GRT Tarfik1-Bedel” adlı robotlarla, senaryo lojistik kategorisinde ”Cezerive Milka” adlı robotlarla en yüksek puanı alarak rakiplerini geride bıraktı. Finalde ilk üçe girmeye hak kazanan robot olmadığı için en yüksek puanı alan robot takımı, her iki kategoride de verilen en büyük ödül olan mansiyon ödülünü almaya hak kazandı.

Gönen Robotik Topluluğu Başkanı Bilişim Güvenliği öğrencisi Rabia Cihangir;

“Topluluğumuz kurulalı henüz dört ay olmuşken böyle uluslararası bir organizasyonda büyük bir başarı kazandığımız ve üniversitemizi iyi bir şekilde temsil ettiğimiz için çok mutluyuz. Çok çalıştık, yorulduk, çok şey öğrendik. Bu süreçte Üniversitemizin desteğini hep arkamızda hissettik. Öncelikle danışman hocalarımız olmak üzere, MYO Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Arucu’ya ve SKS Daire Başkanımız Mehmet Karatepe’ye teşekkür ediyoruz. Ama en büyük teşekkürü Üniversitemiz öğrenci topluluklarının çalışmalarına vermiş olduğu güçlü destek nedeniyle Kıymetli Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’e ediyoruz.” dedi.

İLK KUTLAMA MESAJI ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNDEN

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden yapılan açıklamada;

“Üniversite olarak bu büyük başarıdan dolayı Gönen Robotik Topluluğu öğrencilerimizi ve Gönen Meslek Yüksekokulumuzu tebrik ediyoruz.” denildi.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
mersin escort
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Haberlerin izinsiz kopyalanması yada çoğaltılması yasaktır.