Bandirmagüncelhaber

KEPSUT’TA ORMAN YANGINI…

KEPSUT’TA ORMAN YANGINI…
125 views
18 Temmuz 2022 - 13:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Balıkesir’in  Kepsut İlçesine bağlı Karagöz Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıktı.
İlk etapta; 6 helikopter, 5 uçakla havadan, 26 arazöz, 9 su ikmal aracı ve iş makineleriyle karadan söndürme çalışmalarının başlamasının ardından çevre illerden istenilen ilave hava ve kara söndürme unsurları yangın mahaline ulaşılması bekleniyor.
Yangın söndürme çalışmaları Balıkesir Valiliği’nin  koordinasyonunda; Orman Bölge Müdürlüğü, İtfaiye ve Jandarma birimlerinin çalışmalarıyla sürdürülmekte olduğu ve gelen ilk göre  yerleşim yerlerini tehdit eden bir durum bulunmadığı bildirildi.
Balıkesir Valiliği’nden yapılan açıklamada;
“Kepsut İlçemize bağlı Karagöz Mahallesinde, saat 14.00 sularında ormanlık alanda başlayan ve saatteki hızı 70 km’yi bulan rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangına etkili olarak ve zamanında müdahale edilmiştir.
Karadan ve havadan en hızlı şekilde, iyi bir koordinasyonla yapılan çalışmalar kuvvetli rüzgara rağmen güçlü bir şekilde alanda sürdürülmüştür.
11 helikopter ve 10 uçakla havadan gerçekleştirilen müdahale, yerden ise 40’tan fazla arazöz ve su ikmal aracıyla desteklenmiş, 400’ün üzerinde yangın söndürme personeli görev almıştır.
Saat 20.40 itibariyle yangın kontrol altına alınmıştır. Yanan alanın etrafı çevrilerek soğutma çalışmalarına başlanmıştır. Yangının çıkış sebebi araştırılmaktadır.
İlimizde hazır bulunan kara ve hava söndürme unsurlarına çevre illerden çok sayıda destek sevkedilmiştir.
Yangın alanındaki elektrik hattının zarar görmesi nedeniyle enerji verilemeyen kırsal mahallelerimize en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir.
Kepsut İlçemizdeki yangın, iyi bir planlama ve koordinasyon, hızlı bir müdahale ile kontrol altına alınmıştır. Çalışmalara katılan ve destek veren, başta Orman Teşkilatımız olmak üzere bütün kurumlarımızın değerli personeline teşekkür ediyor, vatandaşlarımıza, Kepsut’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” denildi.
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
mersin escort
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Haberlerin izinsiz kopyalanması yada çoğaltılması yasaktır.