Bandirmagüncelhaber

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

BAŞKAN GÖÇMEZ, ” YÖNETİM VARSA BEN DE VARIM… YENİDEN ADAYIM…”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAŞKAN GÖÇMEZ, ” YÖNETİM VARSA BEN DE VARIM… YENİDEN ADAYIM…”
46 views
16 Nisan 2021 - 13:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bandırmaspor Kulubü Başkan Onur Göçmez, Yönetim Kurulu ile birlikte gerçekleştirdiği basın toplantısında; Sezonun değerlendirmesini yaparak, herkesin merakla beklediği Mayıs ayında yapılacak olan kongrede yeniden adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.

Toplantıya, Bandırmaspor Kulübü Basın Sözcüsü Özer Aydın’ın açılış konuşmasında; “11 Ağustos’ta başladığımız yolculuğumuzun sonuna doğru yaklaşıyoruz. Belki de bu son toplantımız olacak. Bugün çok önemli açıklamalarda bulunacak olan Bandırmaspor Kulübü Başkanı Onur Göçmez’e kendi ve yönetim kurulu üyeleri adına birlikte geçirdikleri çok güzel günler için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullanarak başlandı. Konuşmasında;
” İlk toplantımızda bir sloganımız vardı. “hedefimiz ne açık ara Lig de kalmak” gerçekten bu hedefe çok öncelerden ulaştık daha sonra hedefler yükselttik ama maalesef bazı olumsuzluklar bizi buralarda tuttu.” dedi.

DOSTA HUZUR,DÜŞMANA HUZURSUZLUK VEREN BİR TAKIM OLALIM

Basın toplantısına, yerel basına teşekkür ederek başlayan Göçmez, bu süreçte basından çok eleştiriler olduğunu; eleştiriler yapıcı olduktan sonra kendilerinin her zaman oradan ders çıkarmaları gerektiğini vurgulayarak başladı.

Sözlerine sezonu değerlendirerek başlayan Göçmez, bugün gerçekleşen Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ile yapmış oldukları toplantıya değinerek, önümüzdeki sezonda Bandırmaspor’un hem finansal hem de altyapı ve tesisleşme anlamında beklentiler konusu hakkında bilgi verdi.

Kendilerinin öncelikle vaad ettikleri konuların başında gelen Transfer yasağı konusunda; 6 milyon TL ödeyerek yasağı kaldırdıklarını bununla da dışa olan bu borcun tüm kalkmış olduğunu sadece Rıza Efendioğlu ve Serdar Bozkurt’un ile alakalı dosyalar kaldığını bunların da hukuksal anlamda çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Bunların da önceki dönemlerden gelen sorunlar olduğunun altını çizdi.

BAŞKANLIĞI, TARAFTAR GİBİ YÖNETİYORUM

Taraftarın önemi konusuna değinen Göçmez,
” Taraftarın dediğini yapıyor…” eleştirilerine; “Taraftarlar olmazsa Bandırmaspor olmaz. Siz takımın taraftarı değilseniz, başkanı da olamazsınız. Yanlışları çıkarıp, doğruları ekleyerek Ben, Bandırmaspor’u taraftar gibi yönetiyorum.” dedi.

Bu sezon çok büyük başarılara imza attıklarını hedef büyüttüklerinin altını çizen Göçmez, gelinen noktanın
Mayıs ayında gidilecek kongrede borcun 24-25 milyon ile aldıkları borç ile devredeceklerini bununda hem finansal hem de sportif, tesisleşme anlamda iyi yönettiklerini gösterdiklerini vurguladı.

Asbaşkan olduğu dönemde Eken Otel de yaptığı sunumda; “Her sene U19’dan altyapıdan 5 profesyonel yapacağız” dediğini bu sezon 7 profesyonel yaptıklarını bunların da 3 tanesini seneye ilk 18 de göreceklerini. Bununda Bandırmaspor’un yavaş yavaş özüne köklerine dönüşün başladığını amaçlarının doğru insan yetiştirmek olduğunu belirtti.

BİR TEŞEKKÜR DE BAŞKANLARA

Tesisleşme anlamında verdikleri desteklerden dolayı Yönetim kurulu üyeleri, Bandırma Belediye Başkanı’na ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı’na teşekkür etti.

OYUNCU İZLEME PROJESİ İLE

Takımın Otomasyonu ile alakalı teknik anlamda da çok ciddi yatırımlar yapıldığını izleme programları futbolcuların sahadaki efor ve performanslarına varıncaya kadar bir çok noktadan takip edildikleri bilgisini verdi.

BU SEZON İSTEDİĞİMİZ HEDEFE FAZLASIYLA ULAŞTIK

Bu sezon, başarılı olduk mu..? olmadık mı..? konusunda görüşlerini açıklayan Göçmez;
” Pandemiden dolayı zaten ciddi problemler yaşadık biz geçen sene şampiyon hemen ilan edilmedi ilan edilseydi daha açık arayla şampiyon olacaktık. Her zaman da söyledim bir takımın yüzde 70- 80’i devam etmemsi gerekiyordu ve devam ettik. Serdar Bozkurt Hocamıza da devam ettiğimiz ilk 5 haftada bir başarısız sonuçların ardından gelen ayrılıktan sonra Erkan hoca ile başladık güzel oldu. İstediğimiz hedefe fazlasıyla ulaştık. Daha fazlası olur muydu ? Olurdu.” Diyerek sözlerine devam etti.

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON KURTLAR SOFRASI

Bandırmaspor önümüzdeki sezonda çok iyi mücadele eden finansal yapıya uygun daha profesyonel insanların yer alacağı bir yapıyı oluşturmak zorunda. Bu seneki gibi kolay olamayacağını tek avantajının iki senedir aynı takımda oynanan oyuncularla kemikleşmiş bir kadroya sahip olduğunu üzerine doğru transferler yapıldığında başarılı olunacağını ifade etti.

Mayıs ayında yapılacak olan kongre ile ilgili görüşlerini açıklayan Göçmez,

BANDIRMASPOR’UN KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMASI GEREKİYOR

Çok zor dönemlerde görev aldıklarını ve yaptıklarını vurgulayarak,Bandırma Belediye Başkanı ile görüştüklerini Bandırmaspor’a verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, yönetim kurulu üyeleri olarak istekleri olduklarını bu konuda;
” Hak veriyorum kendisine de duruşu ve tarz itibariyle yapabilecekleri var yapamayacakları var bazı konularda çok da mantıklı sebeplerden dolayı yapamayacağını ifade etti ama vermiş olduğu gerekçeler de mantıklı gerekçeler. Bu da şunu gösteriyor ki; Bandırmaspor’un kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor. Çünkü verilen destek çektiği zaman tekrar baş başa dönüyoruz. İşte o yüzden Bizim amacımız sürdürülebilir gelir. Toplantıda; her zaman bize ifade ettiği yönetmeliklere ve prosedürlere görev yapabildiği kadar destek olacağını iyi niyetini ifade etti ve kendisine teşekkür ettik, her zaman bizim yanımızda. Güzel bir proje başlattı,benzinlik projesi de önümüzdeki hafta sonuçlanacağını söyledi.Bu da Bandırma sporcu gelir olacaktır,geçmişten gelen borçları kapatılması konusunda büyük katkı olacaktır. Tesisleşme konusunda yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.” dedi.

Adaylık konusunda hâlâ kararsız olduğunu vurgulayan Göçmez,

“Biz bu şehri temsil ediyoruz. Bu takım bu hepimizin.
Başkan adayları gelip finansalları açmak lazım Onlara bakmaları lazım bizimle konuşmaları lazım ama öyle bir hareket yok Bandırma önceki yıllarda spora yaptığı hatalardan dolayı hiç kimsede para vermek istemiyor. Bandırmaspor Bayrağının yere düşmesini istemiyorum tekrar söylüyorum; Hep beraber yapalım. Bandırmaspor’un başına, genel kurulda Başkan olmazsa bu kurtlar sofrasında olur mu böyle bir şey. Önümüzdeki sezonda çok fazla maddi desteğe ihtiyacımız var, fazla strateji oyununa ihtiyacınız var. Çok büyük bir mücadeleye ihtiyacımız var. Çok tehlikeli bir sezon.”

SİZ VARSINIZ… BEN DE VARIM… ANCA BERABER KANCA BERABER

“Düşüncem şu; yönetim kurulu oluşturmaya çalışacağım. Önceliğim bu arkadaşlar ile yola devam etmektir ama kendilerinin takdiri. Eğer bu yönetim kurulu önümüzdeki sezon için maddi anlamda hem de emek gücü anlamında bu savaşı verecek olursa bu işe devam edeceğim. Benim Bandırmaspor’a, arkadaşlarıma sözüm vardı. Bandırma’nın bu bayrağını yere düşürmeden önümüzdeki sezonda “dosta huzur, düşmana huzursuzluk veren” bir takım oluşturalım. Allah Bandırmaspor’un yardımcı olsun. İnşaallah verdiğimiz kararda mahcup olmayız.” diyerek sözlerini noktaladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Haberlerin izinsiz kopyalanması yada çoğaltılması yasaktır.