Bandirmagüncelhaber

KIRSAL KALKINMA HİBELERİ BAŞLIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIRSAL KALKINMA HİBELERİ BAŞLIYOR
52 views
16 Eylül 2020 - 14:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çiftçilere 71 Proje İçin 71 Hibe Desteği Verilecek.

Başvuru Şartları ve Detaylar Neler?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; yaşamını çiftçilik ile devam ettiren vatandaşlar için uzun zamandır beklenmekte olan sevindirici haberi getirdi. Tam 71 proje için 71 milyon değerinde destek verilecek olması hakkında bilgi verdi.

Hibelerin ise bir yandan da Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme kurumlar ile beraber olarak verileceği ve bu anlarda uygulanmakta olan IPARD – II program dahilinde sunulacak.

Binlerce çiftçiyi oldukça yakından ilgilendirecek durum ile ilgili açıklaması ardından 71 projenin bir araya getirilmesiyle beraber 71 milyon destek sunulacak olduğu aktarımlar arasında yer aldı.

Bekir Pakdemirli,
“Asıl amacın daha çok kırsal alanların kaldırılmasını sağlamak ve bu anlarda kente doğru olan göçlere engel olmaktır.” dedi
Bunların yanı sıra hem kadın hem de genç olan girişimleri daha çok teşvik edebilmek adına istihdam durumları sırasında IPARD – II içerisinde yer alarak destek ödemeleriyle beraber sunulacak olduğu aktarıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığı ille yapılacak olan farklı sektörlerde yer alan ve yatırım için ihtiyaçları olan vatandaşlara ortalama olarak yüzde kırk ve yüzde yetmiş arasında hibe destekleri verileceği hakkında müjdeli haberi verdi.

Pakdemirli oranların nelere göre olacağını anlattı.

IPARD – II program bünyesiyle beraber 25 kasım 2019 tarihi ile yayına alınmış olan ve sekizinci başvuru çağrı ilan çerçevesi ile beraber olarak 2. grup sonuçları da belirlenmiş olduğu yer alıyor.

Bu süreçlerde tarım ve balıkçılık ürünleri adına işlenmesinden pazarlanmasına kadar gerekli olan sektör içerisinde 71 proje ile beraber 71 milyon TL değerinde hibe destekleri de sunulacak. Ödemelerin ardından kırsal bölgeler adına yapılacak olan toplam 183 milyon TL değerinde destek olacağı da haberde yerini alıyor.

Bakan Pakdemirli tarafından açıklanan proje kapsamları ile alakalı olarak 43 tanesinin ortalama olarak süt işletme tesisleri ve süt toplama merkezleri adına olacağı, 3 tanesinin de kırmızı et işlemle ile beraber kesimhaneler adına olacağı, 20 tanesinin meyve ve sebze işletmeleriyle alakalı olacağı, dört tanesinin kanatlı olarak yer alan hayvanların etinin işletilmesi ve kesimhaneleri ile alakalı olacağı son olarak bir tanesinin de su ürünleri işletme ile alakalı olacağı gelen haberler arasında yer alıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Haberlerin izinsiz kopyalanması yada çoğaltılması yasaktır.