Bandirmagüncelhaber

ERDEK ÖĞRETMEN EVİ, BU DEFA ARTAN MALİYETLERE PANDEMİ DE,EKLENİNCE FAALİYETİNE SON VERİLDİ…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ERDEK ÖĞRETMEN EVİ, BU DEFA ARTAN MALİYETLERE PANDEMİ DE,EKLENİNCE FAALİYETİNE SON VERİLDİ…
62 views
25 Nisan 2021 - 16:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KİRA GİDERLERİ MALİYETLERİ ETKİLEYİNCE…
Erdek İlçesi’nde faaliyet gösteren Erdek Öğretmen Evi, pandemi sezonunda kısıtlamalar nedeniyle kira giderleri maliyetlere büyük ölçüde yansıyınca kapatılama kararı alınarak, demirbaş eşyalar depoya taşındı.
YANLIŞ HESABIN, BU SEFER BAĞDAT’A GİTMESİNE GEREK KALMADI
Hatırlanacağı üzere;
Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenlerimizin kısa süreliğine konakladığı, Milli Eğitim camiasında çok özel bir yer sahip olan bölgenin adeta sembollerinden, her köşesinde bir çok öğretmenin anılarının saklı olduğu; yıllardır hizmet verdiği Kumlu Yalı Caddesi’deki eski Erdek Öğretmen Evi,  daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, kendi kaynaklarından yaklaşık 200 bin TL harcanarak 3 yıldızlı Turizm Konaklama Belgesi almaya hak kazanıp Erdek turizminde seviye atlamıştı.
Daha üzerinden bir turizm sezonu geçmeden; Balıkesir Valiliği kararı ile deprem riski taşıdığı gerekçesiyle yıkımına karar verilerek Erdek Öğretmen Evi’nde yıkım çalışmalarına başlanmıştı.
Daha sonra da 2020 yaz sezonu için Çuğra Bölgesinde bir otel ile 1+2 sözleşme ile kiralanan tesise de yaklaşık 70 bin TL harcanarak hizmet vermeye başlanmıştı.
EVDEKİ HESAP ÇARŞIYA UYMADI
Pandemiden dolayı tüm ülke genelinde turizm sezonunun da çok ciddi etkilenmesi nedeniyle özellikle kira giderleri ve artan maliyetler karşısında talebinde yetersizliği faaliyetinin durdurularak kapatılma kararı alınmasında büyük etkisi oldu.
ÖĞRETMENLERİMİZİ ÜZDÜK BARİ EĞİTİM İÇİN HARCANSAYDI
Her iki öğretmen evlerine yaklaşık 300 bin TL çöpe atılarak, üzerine bir de Öğretmen Evsiz kalmak, başta  Öğretmenlerimiz olmak üzere tüm Erdek halkını derinden yaraladı.

Bu çöpe giden yaklaşık 300 bin TL, yaşadığımız pandemi nedeniyle uzaktan eğitimde ihtiyacı olan binlerce öğrencinin tablet vs giderleri için harcanabilirdi.

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Haberlerin izinsiz kopyalanması yada çoğaltılması yasaktır.